Panasonic 32 inch (80 cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV
Best Price as on 25th May, 2026 at 3:04:36 pm
₹25,586 at
Product Features:
- 32 inches Size
- 1366?768 pixels resolution
- LED Display
- 1.67:1 aspect ratio
- View All Specs
FLIPKART
Panasonic 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart TV with 60Hz TH-32MS670DX
₹25,586
₹25,599Only 1 left | Bank Offer | HD Ready | LED | Model ID: TH-32MS670DX | Launch Year: 2023 | Total Sound Output: 20 WAs on 3:04:36pm 25-05-2026
Products like Panasonic 32 Inch (80 Cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV
FLIPKART
Panasonic TH-32PS670DX 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Android TV TH-32PS670DX
₹16,980
₹20,990Only 1 left | Bank Offer | HD Ready | LED | Model ID: TH-32PS670DX | Launch Year: 2025 | Total Sound Output: 20 WAs on 3:04:36pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Android Based TV TH-32PS660DX
₹13,990
₹18,990Hot Deal | Bank Offer | HD Ready | LED | Model ID: TH-32PS660DX | Launch Year: 2025 | Total Sound Output: 20 WAs on 3:04:36pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic 108 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart Android Based TV TH-43PX665DX
₹25,695
₹34,990Hot Deal | Only 4 left | Ultra HD (4K) | LED | Model ID: TH-43PX665DX | Launch Year: 2025 | Total Sound Output: 20 WAs on 2:49:37pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Google TV TH-32MS660DX
₹23,999
Only 1 left | Bank Offer | HD Ready | LED | Model ID: TH-32MS660DX | Launch Year: 2023 | Total Sound Output: 20 WAs on 3:04:34pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic 108 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart Android TV TH-43MX740DX
₹45,626
₹49,990Only 4 left | Bank Offer | Ultra HD (4K) | LED | Model ID: TH-43MX740DX | Launch Year: 2023 | Total Sound Output: 20 WAs on 2:32:44pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic 139 cm (55 inch) Ultra HD (4K) LED Smart Android TV with NETFLIX/PRIME/YOUTUBE, DIGITAL, TV TH-55MX700DX
₹50,788
₹67,990Only 4 left | Bank Offer | Ultra HD (4K) | LED | Model ID: TH-55MX700DX | Launch Year: 2023 | Total Sound Output: 20 WAs on 2:38:18pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic TH-32PS550DX 80 cm (32 inch) HD Ready LED Smart Linux based TV TH-32PS550DX
₹15,980
₹16,990Only 1 left | Bank Offer | HD Ready | LED | Model ID: TH-32PS550DX | Launch Year: 2025 | Total Sound Output: 20 WAs on 3:04:36pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic 108 cm (43 inch) Full HD LED Smart TV with FHD,Vivid Didital Pro,AccuView Display,,Dolby Digital TH-43MS550DX
₹27,815
₹31,990Only 4 left | Bank Offer | Full HD | LED | Model ID: TH-43MS550DX | Launch Year: 2023 | Total Sound Output: 20 WAs on 2:32:43pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic 139 cm (55 inch) Ultra HD (4K) LED Smart Google TV TH-55MX660DX
₹34,999
₹62,990Hot Deal | Only few left | Ultra HD (4K) | LED | Model ID: TH-55MX660DX | Launch Year: 2023 | Total Sound Output: 20 WAs on 3:02:52pm 25-05-2026
FLIPKART
Panasonic 190 cm (75 inch) Ultra HD (4K) LED Smart TV with 4K Color Engine HDR 10 Home Theatre Built in DTS Bezel-less Chromecast Built-In & Air Screen Ok Google TH-75MX740DX
₹1,10,990
₹1,49,990Only 1 left | Bank Offer | Ultra HD (4K) | LED | Model ID: TH-75MX740DX | Launch Year: 2023 | Total Sound Output: 20 WAs on 2:28:52pm 25-05-2026
- Panasonic 32 Inch (80 Cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV is available at a best price of ₹25,586 on Flipkart.
- The latest price information for Panasonic 32 Inch (80 Cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV was updated on 3:04:36pm 25-05-2026.
- Prices mentioned above are in INR/Indian Rupees.
- The prices for tv like Panasonic 32 Inch (80 Cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV are valid across all major cities of India, including: Delhi, Gurgaon, Noida, Mumbai, Chennai, Bangalore, Hyderabad, Kolkata, Pune, Ahmedabad, Coimbatore, Lucknow, Trichy, Madurai, Trivandrum, Mysore, Jaipur, Chandigarh, Pondicherry, Bhopal, Patna, Bhubaneswar, Amritsar, Cochin, Allahabad, Srinagar, New Delhi, Surat, Ludhiana, Navi Mumbai, Ghaziabad, Bengaluru, Indore, Nagpur, Thane, Agra, Meerut, Ranchi. Please note that delivery feasibility and charges may vary from seller to seller. We recommend checking with the particular seller or store for more information.
- We strive to provide accurate and up-to-date pricing and product information on our online price comparison portal, but please note that we cannot guarantee the accuracy of this data due to its dynamic nature. We are not liable for any human errors or inaccuracies that may occur as a result of incorrect details provided by our partner stores. To ensure you have the most current information, we recommend verifying prices and specifications directly on our partner stores' product listings before making a purchase.
- The payment options available can vary from seller to seller, but a generally they are Cash on Delivery(COD), Credit Card, Debit Card, NetBanking, EMI(Equated monthly Installments) etc.
About the brand
Specifications for Panasonic 32 Inch (80 Cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV
| general | |
|---|---|
| Aspect Ratio | 1.67:1 |
| Audio Input Compatible with the Item | USB, HDMI |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Audio Wattage | 20 Watts |
| Batteries | 2 aaa Batteries Required. (Included) |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | No |
| Battery Cell Composition | Lithium ion |
| Brand | Panasonic |
| Compatible Devices | Smart tv |
| Connector Type | Wi-fi |
| Display Technology | LED |
| Display Type | LED |
| GSM Frequencies | 60 hz |
| Hardware Interface | USB |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Image Contrast Ratio | 1200:1 |
| Item Model Number | Th-32ms670dx |
| Item Weight | 5 kg 500 g |
| Manufacturer | ?Panasonic Life Solution India pvt ltd |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Model | Th-32ms670dx |
| Model Name | Th-32ms670dx |
| Model Year | 2023 |
| Mounting Hardware | 1 tv Unit, 1 Power Cable, 1 Wall Mount, 1 Remote Controller, 1 User Guide, 1 AV Cable, 2 Table top Stand |
| Mounting Type | Table and Wall Mount |
| Number of Items | 1 |
| Operating System | Android |
| Power Source | Corded Electric |
| Product Dimensions | 5.5 kg; 71.8 x 18.33 x 47.05 cm |
| RAM Memory Installed Size | 1.5 GB |
| Refresh Rate | 60 hz |
| Resolution | 1366?768 Pixels |
| Screen Resolution | 1366 x 768 Pixels |
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | 2 |
| Special Features | Flat |
| Standing Screen Display Size | 32 Inches |
| Total USB Ports | 2 |
| Tuner Technology | Atsc |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| key features | |
| Highlights | Wide Viewing Angle Stunning Audio-Visuals and Seamless Entertainment Smart Connectivity Slim-Bezel Design Voice Remote Control Immersive Sound Quality HD Bright Picture Quality |
| name | |
| Name | Panasonic 80 cm HD Ready Smart Android LED TV TH 32MS670DX |
Price Chart for Panasonic 32 Inch (80 Cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV
We have analysed price data for Panasonic 32 inch (80 cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV for a period of 243 days. The price chart shows following things:
- The lowest price has been ₹16,299.
- The highest price recorded is ₹25,586.
- The average price is ₹20,751.
Our Recommendation for buying Panasonic 32 inch (80 cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV
There is considerable variation in the best price of Panasonic 32 inch (80 cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV over the recorded period maximum being during last 180 days. There is a general increase for the best price over the time. Since Panasonic 32 inch (80 cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV is at its maximum price right now, our recommendation will be to wait for sometime for price to reduce or a best deal on Panasonic 32 inch (80 cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV to come up.
Alternatives to Panasonic 32 Inch (80 Cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV

- 43 Inches Display
- 1920x1080 Pixels Resolution
- Led Display
- 16:9 Aspect Ratio

Samsung 43 inch (108 cm) Crystal Vista UA43UE81AFULXL Smart 4K Ultra HD LED TV
₹27,120
As on 2:21:30pm 24-09-2025
- 43 Inches Display
- 3840 X 2160 Pixels Resolution
- Led Display
- 16:9 Aspect Ratio

Vw 55 inch (140 cm) Pro Series Google VW55GQ1 Smart 4K Ultra HD QLED TV
₹27,899
As on 3:09:09pm 15-01-2026
- 55 Inches Display
- 3840x2160 Pixels Resolution
- Qled Display
- 16:9 Aspect Ratio

- Vu Brand
- 178 Degree Wide Viewing Angle
- Display : 4K QLED Display
- Dolby Vision, HDR10 & HLG

Tcl 43 inch (108 cm) Metallic Bezel Less Series Google 43V6C (Black) Smart 4K Ultra HD LED TV
₹24,990
As on 2:21:30pm 24-09-2025
- 43 Inches Display
- 3840 X 2160 Pixels Resolution
- Led Display
- 16:9 Aspect Ratio

Vu 43 inch (108 cm) GloQLED Series Google 43GLOQLED25 Smart 4K QLED TV
₹23,990
As on 3:09:09pm 15-01-2026
- 43 Inches Display
- 3840x2160 Pixels Resolution
- Qled Display
- 16:9, 4:3 Aspect Ratio

Vw 50 inch (127 cm) Pro Series Google VW50GQ2 Smart 4K Ultra HD QLED TV
₹25,999
As on 3:11:56pm 21-05-2026
- Vw Brand
- 4K Resolution
- QLED Display_type
- Google TV Operating_system

Acer 50 inch (127 cm) Ultra I Series Google AR50UDGGU2875BD Smart 4K Ultra HD LED TV
₹24,999
As on 3:09:09pm 15-01-2026
- 50 Inches Display
- 3840x2160 Pixels Resolution
- Led Display
- 16:9 Aspect Ratio

Philips 43 inch (109 cm) 8100 Series Google 43PQT8100/94 Smart 4K Ultra HD QLED TV
₹26,999
As on 3:53:22pm 21-05-2026
- Philips Brand
- 4K Resolution
- QLED Display_type
- Google TV Operating_system

Acer 43 inch (108 cm) Ultra V Series Google AR43QDVGU2875BD Smart 4K Ultra HD QLED TV
₹23,999
As on 3:09:09pm 15-01-2026
- 43 Inches Display
- 3840x2160 Pixels Resolution
- Qled Display
- 16:9 Aspect Ratio

User Reviews for Panasonic 32 Inch (80 Cm) TH 32MS670DX (Black) (2023 Model) Smart Android HD Ready LED TV
Comments
Add Comment